Loading...

niedziela, 28 maja, 2023

Regeneracja mięśni po treningu – białko serwatkowe

W gazetach dotyczących zdrowego trybu życia i fitnessu często dużą wagę przywiązuje się do treningu i suplementacji białka. Są to dwa, wydaje się, nieodłączne elementy. Białko pomaga w regeneracji mięśni po dużym wysiłku oraz pozwala na utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Popularnym na rynku suplementem jest białko serwatkowe.
Serwatka jest produktem powstającym w wyniku produkcji sera z mleka. Proteiny serwatkowe polecane są szczególnie osobom, które mają duże zapotrzebowanie na białko i chcą szybko zwiększyć masę mięśniową. Przyspieszona regeneracja mięśni po treningu jest możliwa dzięki szybkiemu wchłanianiu produktu przez organizm. Już po jednej godzinie aminokwasy docierają do mięśni. Poprawa funkcjonowania układu krążenia i wspomaganie metabolizmu to dodatkowe zalety, dzięki którym sportowcy często sięgają po białko serwatkowe.
Serwatka dostępna jest w różnych smakach m.in. czekolady, wanilii. Wadą protein serwatkowych jest cukier zawarty w mleku – laktoza, który może powodować trudności w trawieniu.