Loading...

sobota, 18 maja, 2024

Kazeina – białka wysokiej mocy

Białko kazeinowe to znakomita alternatywa dla kulturystów, sportowców i wszystkich entuzjastów aktywnego wypoczynku. Dzięki swoim niezwykłym możliwościom, kazeina zdobyła grono wiernych odbiorców, którzy stawiają ją przed białkiem serwatkowym.
Białka kazeinowe stanowią aż 80% wszystkich białek, jakie obecne są w mleku. Ich charakterystyczną cechą jest to, że nie ulegają one rozpuszczaniu w niskim PH, a właśnie takie środowisko panuje w żołądku. Kazeina nie ulega szybkiemu trawieniu, ale poddaje się powolnemu procesowi koagulacji, stopniowo uwalniając aminokwasy do plazmy krwi. Dzięki temu jej działanie anty-kataboliczne jest dłuższe niż przy innych białkach, może utrzymywać się nawet 7-8 godzin.
Ponieważ białka kazeinowe dłużej pozostają niestrawione, dają także uczucie sytości i hamują apetyt, co jest dodatkowym pozytywem dla dbających o sylwetkę. Badania wykazały także korzystny wpływ kazeiny na utratę tłuszczu.
Kazeina może pochwalić się także wysoką zawartością wapnia, jest więc świetnym środkiem do szybkiego i skutecznego uzupełnienia tego minerału w organizmie.