Loading...

poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Popularne Białko serwatkowe która najlepsza

Białka to niezbędne składniki, spełniające ważną rolę w utrzymaniu mięśni. Aminokwasy budują białka, a białka mięśnie. Pomagają również w produkcji energii , są neuroprzekaźnikami, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia czy odpornościowego.
Białko serwatkowe zawiera 9 aminokwasów egzogennych, które nie są samoistnie wytwarzane przez organizm, ale należy je dostarczać wraz z pokarmem. Oprócz tego bogate jest w L –leucynę, pomocną w syntezie białek mięśniowych. Dostarczanie organizmowi białka serwatkowego pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd mięśni.
Zaletą serwatki jest szybkie wchłanianie, dlatego spożycie po treningu pozwoli na szybką regenerację organizmu. Białko serwatkowe zalecane jest przede wszystkim kulturystom, sportowcom trenującym siłowo, atletom, wegetarianom. Można je spożywać o każdej porze dnia, kiedy odczuwany jest niedobór białka. Najbardziej korzystne jest spożycie przed i po treningu, kiedy zapotrzebowanie na tę substancję znacząco się zwiększa. Szybko się wchłania i umożliwia regenerację mięśni w krótkim czasie.