Loading...

poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Białko można podawać także w formie specjalnych odżywek proteinowych.

Batony proteinowe w aktywnym życiu
Batony proteinowe stają się coraz popularniejsze. Wiele osób decyduje się po nie sięgnąć, wiedząc że, są o wiele zdrowszą i bardziej pożyteczną alternatywą dla organizmu niż słodycze ze sklepowej półki.
Ta poręczna, wygodna i szybka przekąska idealnie wpasowuje się tempo dzisiejszego życia. Tak często brakuje nam czasu, tak bardzo pilnujemy cennych minut, które uciekają, nie wiadomo gdzie. I tak często kusi nas, by pełnowartościowy posiłek zastąpić czymś szybkim i niezdrowym, aby tylko zaoszczędzić czas. Batony proteinowe sprawdzają się nie tylko podczas treningu czy innej formy aktywnego spędzania czasu, ale także i w pracy. Warto mieć pod ręką bogatą w cenne składniki przekąskę.
Ważne jest także, by umieć wybrać dobry baton proteinowy. Wiele przekąsek udaje zdrowe, chowając się za nazwą „FIT”, jednak należy pochylić się nad ich składem i sprawdzić, czy naprawdę zawierają dobroczynne składniki, takie jak pełnowartościowe białko. Jeśli w składzie mają syrop glukozowy, utwardzane tłuszcze i wysoką zawartość cukrów, lepiej je sobie odpuścić i poszukać czegoś bardziej wartościowego.