Loading...

czwartek, 09 lutego, 2023

Wybieramy białko regeneracyjne

Białko jest w diecie sportowca bardzo istotnym elementem, bez którego nie możliwy jest rozrost mięśni i ich siły. Proteiny powinny być zawarte w każdym posiłku kulturysty, nie zawsze jednak napięty harmonogram pozwala nam przygotować pełnowartościowe danie. Szczególnie istotnym momentem na suplementację białkiem jest czas potreningowy.
Białko po treningu pełni rolę antykataboliczną, przeciwdziała zniszczeniu mięśni, pozwala na skuteczną odbudowę. Szczególnie polecanym białkiem katabolicznym jest odżywka kazeinowa. Kazeina to białko uzyskiwane z mleka zwierzęcego o specyficznych właściwościach. Po trafieniu do żołądka odżywka zamienia się w koagulant, który stopniowo wchłania się w układzie pokarmowym. Czas wchłaniania kazeiny sięga nawet 8 godzin, co pozwala na bardzo skuteczną i regularną regenerację potreningową. Poleca się zażywanie jej na noc, tuż przed snem.
Tuż po treningu natomiast idealnie sprawdzi się jedno z szybko przyswajalnych białek np. preparaty produkowane z serwatki. Jeszcze lepszym wyjściem jest spożycie pełnowartościowego posiłku, zrobionego z nieprzetworzonych i naturalnych produktów.