Loading...

niedziela, 28 maja, 2023

Doskonale źródła białka dla kulturystów

Jeżeli naszym celem jest zbudowanie suchej masy mięśniowej i spalenie oponki na brzuchu, nie możemy zapominać o spożywaniu dużych ilości białka. Źródeł tego składnika jest tak wiele, że każdy znajdzie na pewno to, które będzie mu najlepiej odpowiadało.
Soczewica
Przez wielu uważana za lepszą nawet od koncentratów białkowych. Dostarcza nam nie tylko białka, ale również cały szereg witamin i minerałów, które wspomagają nasz organizm. Warto, aby na stałe zagościła w menu.
Mleko
Źródło białka najłatwiej dostępne – kupimy je w każdym sklepie spożywczym. Zawiera jednak laktozę, która nie jest tolerowana przez wiele osób. W takim wypadku warto jednak sięgać po kefiry, maślanki i serwatki, które laktozy są pozbawione, ale nadal dostarczają nam białko.
Jajka
Równie łatwo dostępne, jak mleko. Aby jednak nie dostarczać sobie zbyt wiele szkodliwych substancji, należy sięgać jedynie po białko, rezygnując tym samym ze spożywania żółtka. Oczywiście nie należy spożywać go z majonezem czy śmietaną – kalorycznymi i niezdrowymi dodatkami.